Nafukovací plovák STX WS 250

Kód: 13922/250
44 hodnocení
Značka: STX
17 699 Kč
NA OBJEDNÁVKU
Litráže
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
14.12.2021

Nafukovací plovák STX Windsurf 250 nebo 280 Freeride je koncept windsurfového prkna pro začátečníky a středně pokročilé. Díky technologii totožné s nafukovacími paddleboardy je možné jej sbalít do batohu a naložíte do běžného automobilu bez potřeby přidělávat na střechu auto-zahrádku. Další výhodou je jeho trvanlivost - u tohoto plováku nikdy nerozbijete špičku tak, jak se občas stane u sandwichových ws prken.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento plovák umí jezdit ve SKLUZU!

Jaký je rozdíl mezi běžný windSUP plovákem a STX 250 nebo 280 Freeride?

 • má poutka - bez poutek se sice můžete dostat do skluzu, ale neudržíte se v něm tak dlouho
 • má ostrou hranu v zadní části dna. Běžné nafukovací paddleboardy a windSUPy mají hranu na palubě i na dně kulatou. Pro jízdu ve skluzu je nezbytné aby se voda v místě odtoku odtrhávala a vytvářela co nejmenší zpětnou vlnu.
 • má zdvojené hrany (double rails). Kriticky namáhaná místa jsou tak zesílená pro extra výdrž.
 • má dvě ploutvičky - díky dvěma krátkým flosnám se snadno nastupuje u břehu. Plocha dvou ploutviček nahradí jednu dlouhou, která by k takto širokému plováku patřila.
 • má kratší a širší tvar - pro snadný nástup do skluzu je potřeba mít dostatečnou plochu, která je docílena větší šířkou. Délka 280cm je ideálním kompromisem pro dobré vlastnosti jak při výtlačné jízdě, tak při jízdě ve skluzu v silnějším větru.

Tento plovák je vhodný především pro začátečníky a mírně pokročilé, které nebaví výtlačná jizda a chtějí poznat opravdovou krásu windsurfingu - SKLUZ. Tento ws board je taky velmi dobrou variantou pro výuku dětí. Pro výuku úplných začátků je vybaven středovou ploutvičkou. Další nespornou výhodou je měkký eva pad na palubě, takže se při nalézání a pádech neodřete.

Technologie Fusion Double Layer X Light

Paddleboard je vyrobený v konstrukci FXL (též Machine Weave), která v kombinuje dvě lisované vrstvy PVC, spojené bez použití lepidla, a odlehčená tkaná vlákna, která brání tomu aby se materiál rozpínal. Výsledkem je super lehká konstrukce, která se vyznačuje tuhostí blížící se pevným paddleboardům.

Rozměry STX 250: délka 250cm, šířka 83,6 cm, tloušťka 15 cm, výtlak 250 litrů, váha pod 9,0 kg (pocitový výtlak 150-170 litrů)

Rozměry STX 280: délka 280cm, šířka 85 cm, tloušťka 15 cm, výtlak 280 litrů, váha 9,0 kg (pocitový výtlak 160-180 litrů)

Pocitový výtlak u nafukovacích plováků neodpovídá výtlaku u pevných prknem. WS Freeride je stejně tlustý v celé ploše. Epoxy prkna jsou tenčí na špičce, zádi i bocích, tím pádem mají přibližně o 1/3 menší výtlak než nafukovačka se stejnou šířkou a délkou. Pocitový výtlak tohoto plováku odpovída epoxy plováků o výtlaku cca 160-180 litrů.

Co je zahrnuto v dodávce:

 • plovák STX Windsurf 250 nebo 280 Freeride (dle výběru)
 • 2x zadní ploutvička US box
 • 1x středová ploutvička Slide in
 • 4x poutka na nohy
 • dvoučinná pumpa STX s manometrem
 • základní opravná sada

Velké windsurfové značky nabízejí nafukovací windsurfy již od loňské sezony. Výhodou tohoto plováku je nesporně cena, která je třetinová a dokonce je nižší než u klasický pevných začátečnických WS plováků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Windsurfing
Rok výroby: 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: