Objednávky odesíláme do 24 hodin
Nová adresa Jílové u Prahy
Plovák Patrik Foil Slalom
Průměrné hodnocení produktu je 5,0 z 5 hvězdiček.
1 hodnocení
Patrik Foil Slalom Gen3 je náš nejrychlejší foilový shape vůbec — schválený pro World Cup. Krátký a extrémní s hlavním cílem minimalizovat aerodynamický odpor a maximalizovat stabilitu při letu. Výrazný side bevel bottom s Hyper Release kroky: přistání při vysoké rychlosti bez dramatu. Carbon Biax deck + Carbon UD bottom pro nejlehčí a nejtuší foilový board s nejpevnějším spojením foil-board. Není určen pro začátečníky. K dispozici ve velikostech 80 / 85 — jezdi přesně ten samý board jako náš PWA závodní tým.
Jsme výhradní distributoři Patrik Boards pro ČR a SR.Nejlepší ceny, osobní poradenství při výběru velikosti a plný servis.
Plovák Patrik Foil Slalom
Průměrné hodnocení produktu je 5,0 z 5 hvězdiček.
1 hodnocení
Detailní popis produktu
⚠ Závodní foilový board — není pro začátečníky
Patrik Foil Slalom Gen3 je čistý závodní foilový board schválený pro PWA, DEFI a vysokoúrovňové národní foilové závody. Vyžaduje pokročilou techniku foilového závodění. Není určen pro rekreační jezdce ani foilery bez závodní zkušenosti.
Patrik Foil Slalom Gen3 je náš nejrychlejší foilový shape vůbec — schválený pro World Cup. Krátký a extrémní, s hlavním cílem designu snížit aerodynamický odpor a zajistit nejstabilnější a nejkontrolovanější let. Jezdi přesně ten samý board jako náš závodní tým.
Patrik Foil Slalom Gen3 · Klíčové vlastnosti
Náš nejrychlejší foilový shape vůbec.
Worldcup schválený.
Worldcup schválený.
Krátký a extrémní design s primárním cílem: minimalizovat aerodynamický odpor a maximalizovat stabilitu a kontrolu při letu. Výrazný boční zkos (side bevel) na spodku s Hyper Release kroky. Doby, kdy jste se museli obávat přistání při vysoké rychlosti, jsou pryč. PWA, DEFI nebo vysokoúrovňové národní foilové závody — tento board vás dostane na další úroveň.
PWA / DEFI
Hyper Release
Aerodyn. tvar
Carbon Biax + UD
Action Fotky

Shape & Aerodynamika
Krátký a extrémní outline s primárním cílem snížit aerodynamický odpor při letu. Výrazný boční zkos (pronounced side bevel bottom) s Hyper Release kroky zajišťuje, že i přistání při vysoké rychlosti proběhne bez dramatu — board se přirozeně odrazí a vrátí do letu. Board je navržen pro nakloněné závodní foily a aktivní pumpování: výřezy umožňují potapět tail pro vzlet i při agresivním nastavení foilu.
Konstrukce

Full deck Carbon Biax + full Carbon UD bottom — nejvýkonnější konstrukční kombinace pro nejlehčí a nejtuší boardy s maximálním plánováním, akcelerací a kontrolou. Navíc umožňuje nejpevnější možné spojení foil-board — výsledkem je lepší úhel do větru, větší kontrola v čopu a menší riziko poškození. Ověřený Semi-Custom výrobní proces pro bezkonkurenční poměr hmotnost/pevnost.
Deck — Carbon Biax
- Nejlehčí a nejtuší kombinace
- Maximální plánování a akcelerace
- Semi-Custom výroba
Bottom — Carbon UD
- Nejpevnější spojení foil-board
- Lepší úhel do větru
- Menší riziko poškození v čopu
Detail Fotky


Výběr správné velikosti
| Model | Délka (mm) | Šířka (mm) | Objem (l) | Váha (kg) | Ideální plachty | Rozšířený rozsah | AEON doporučení | Fin Box |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Foil Slalom 80 | 2090 | 800 | 149 | 7,7 | 4.2–6.0 | 3.8–8.0 | 375–550 | Flathead DTB |
| Foil Slalom 85 | 2090 | 850 | 160 | 8,5 | 5.0–8.5 | 4.5–9.0 | 375–650 | Flathead DTB |
AEON doporučení = doporučená velikost přední části foilu (mm). Board se prodává bez foilu. Schváleno pro PWA, DEFI a vysokoúrovňové národní foilové závody.
Pro koho je Foil Slalom Gen3?
Patrik Foil Slalom Gen3 není board pro začátečníky ani rekreační foilaře. Je určen výhradně pro závodní foilisty s ambicemi na PWA, DEFI nebo vysokoúrovňové národní závodní série.
Foil Slalom 80 — highwind závodní stroj. Čistý DEFI-style foil slalom board pro podmínky silnějšího větru a menší plachty. Ideální sail range 4.2–6.0 m².
Foil Slalom 85 — PWA závodní volba s širším windrange. Ideální pro foil slalom závodění od středního do silného větru. Ideální sail range 5.0–8.5 m². Tato velikost je volba PWA závodníků jako Alex Cousin a Michele Becker.
⚠ Závodní foilový board+
Není pro začátečníky
Schváleno pro PWA, DEFI a vysokoúrovňové národní foilové závody. Vyžaduje pokročilou závodní techniku foilování.
Výběr správné velikosti+
| Model | Délka | Šířka | Objem | Váha | Ideální plachty | Rozš. rozsah | AEON | Fin Box |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 80 | 2090 mm | 800 mm | 149 l | 7,7 kg | 4.2–6.0 | 3.8–8.0 | 375–550 | Flathead DTB |
| 85 | 2090 mm | 850 mm | 160 l | 8,5 kg | 5.0–8.5 | 4.5–9.0 | 375–650 | Flathead DTB |
AEON = doporučená velikost přední části foilu (mm). Bez foilu. PWA / DEFI schváleno.
O boardu+
Nejrychlejší foilový shape Patrika — Worldcup schválený. Krátký a extrémní pro minimální aerodynamický odpor. Výrazný side bevel s Hyper Release kroky — přistání při vysoké rychlosti bez dramatu. PWA, DEFI, národní foilové závody.
PWA / DEFI
Hyper Release
Aerodyn. tvar
Carbon Biax + UD
Shape & Aerodynamika+
Krátký extrémní outline pro minimální aerodynamický odpor. Výrazný side bevel bottom s Hyper Release kroky — stabilní přistání při vysoké rychlosti. Výřezy pro aktivní pumpování a potopení tailu s nakloněnými závodními foily.
Konstrukce+
Carbon Biax deck + Carbon UD bottom — nejlehčí a nejtuší. Nejpevnější spojení foil-board = lepší úhel do větru, více kontroly v čopu. Semi-Custom výroba pro bezkonkurenční poměr hmotnost/pevnost.
Pro koho?+
80 — highwind závodní stroj. Ideální 4.2–6.0 m². DEFI-style foil slalom.
85 — PWA závodní volba s širším windrange. Ideální 5.0–8.5 m². Volba Alex Cousin a Michele Becker.
Action Fotky+

Detail Fotky+


Výhradní distributoři Patrik Boards pro ČR a SR
Nejlepší ceny, osobní poradenství při výběru velikosti a plný servis.
✕❮
❯
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Prkna na foil |
|---|---|
| Rok výroby: | 2026 |
| Finbox: | Foil-Tuttlebox, Foil deep tuttle |
| #sizes_table#: | hidden |
| ? Poutka: | v cenně |
| ? Fina: | musí se dokoupit |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
PATRIK.
Boards · Sails · Foils · Wings
Inovace · Výkon · Preciznost
One Mind. All Watersports. Since 2010.
Patrik Diethelm je pravděpodobně nejkomplexnější konstruktér ve světě vodních sportů. Bývalý šéfdesignér F2, držitel světových rekordů, závodník PWA — a zakladatel vlastní značky, která od roku 2010 nepřestává překvapovat.
Po více než dekádě ve F2 spustil Patrik spolu s partnerkou Karin Jaggi — dosud nejúspěšnější windsurfařkou na světě — vlastní projekt z Austrálie. Výsledek? Prkna, plachty, ploutve, foily a křídelka navržená jednou myslí jako jeden celek. Každá součástka komunikuje s ostatními.
Žádný marketing. Žádné kompromisy. Čisté know-how přenesené přímo do vybavení.
🏅 Olympijská třída · IQFoil
Patrik je jednou z mála značek světa s plně schválenými a registrovanými IQFoil prkny i plachtami pro olympijské a mezinárodní závody. Kompletní IQFoil set Patrik byl nasazen na Paris 2024 Olympic Games a je schválen pro všechny národní i mezinárodní IQFoil eventy.
od 2010
25+ let zkušeností
50+ titulů mistra světa
10+ světových rekordů
● Prkna · Plachty · Foily
● Finy · Wingy · a mnoho dalšího
● Carbon composite konstrukce
● Testováno World Cup týmem
★ Výhradní distributor ČR a SR
