Co je to Wingfoiling?

Wingfoiling je relativně nový vodní sport, který kombinuje prvky surfování, windsurfingu a kitesurfingu. Hlavním prvkem tohoto sportu je wing (křídlo), což je nafukovací křídlo podobné malému drakovi. Tento sport spojuje toto speciální nafukovací křídlo s pevným nebo nafukovacím prknem. Na prkno je upevněn Foil, který umožňuje prknu společně s jezdcem vyfoilovat nad vodní hladinu a doslova "létat" nad vodou. Princip wingfoilingu spočívá v tom, že jezdec stojí na prkně, drží wing ve svých rukou a používá pohyby křídla a vyvažování na prkně k tomu, aby vzlétl nad vodu. Díky vztlaku, který foil vytváří se prkno zvedá nahoru, čímž umožňuje jezdci foilovat nad vodou.

Wingfoiling je atraktivní díky snadné manipulaci, své rychlosti, skladnosti, univerzálnosti, volnosti pohybu a hlavně možnosti jezdit na místech, kde by jiné vodní sporty měly problém. Zároveň není náročný se wingfoiling naučit a proto přitahuje více a více lidí.

Učit se jej můžete sami pomocí našeho návodu jak začít s Wingfoilingem nebo si ho nejdříve vyzkoušet na kurzu, kde vám budou radit zkušení instruktoři.

wingfoiling labuti jezero rrd  set rrd

Navíc pro naše zákazníky máme připravené kompletní sestavy pro začátečníky i pro pokročilé, abyste mohli začít s wingfoilingem hned teď.

Nechranice windsurfing a wingfoling rrd kombinace crash (2)

 

Takto vypadá kompletní set: nafukovací prkno, které se vejde do jednoho batohu spolu s dvěma wingy, kompletním foilem a dalším příslušenstvím.