Jste tu :)

 

KONTAKTY

Windsurfing Karlín
Pobřežní 36
Praha 8
tel: +420 739531176
napište nám
Po - Pá 10 - 18
(po domluvě lze i jindy)

Loc: 50°5'37.329"N
14°26'50.942"E

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 10 190 Kč (385 Euro)
Ihned k dizpozici
naše cena 5 150 Kč (194 Euro)
Ihned k dizpozici
naše cena 500 Kč (19 Euro)
Ihned k dizpozici

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 3 490 Kč (132 Euro)
Ihned k dizpozici
naše cena 2 200 Kč (83 Euro)
Ihned k dizpozici
naše cena 3 490 Kč (132 Euro)
Ihned k dizpozici

Follow us on:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


RRD / Evolution MK6 - Freeride/race

PLACHTA RRD EVOLUTION MK-VI

FANTASTICKÝ FREERIDOVÝ ZÁŽITEK!

Nyní nově zcela převratná konstrukce modelu plachty Evolution podle nejnovějších světových konstrukčních postupů z dílny RRD.


Nyní nově zcela převratná konstrukce modelu plachty Evolution podle nejnovějších světových konstrukčních postupů z dílny RRD.

V tomto roce jsme plachtu RRD Evolution posunuli zcela revolučně do výšin, kde se nacházely pouze ty nejsofistikovanější polozávodní modely plachet. Vycházeli jsme z potřeby zcela uklidnit plachtu při extrémním přeplachtění, tak aby poutka trapézu nemusela být stále přesouvána vpřed a vzad a přitom zachovat efektivní nástup do skluzu ve slabém větru s potřebou výrazně zvýšit koncovou rychlost a tím také především zábavnost dané konstrukce.

Ačkoliv tyto parametry jsou zdánlivě protichůdné, tak můžeme s potěšením konstatovat, že po stovkách testovacích hodin a po detailní neustálé konzultaci s teamridery jsme připravili doslova raketový motor, který má díky nové konstrukci výrazněji otevřeného twistu při základním nastavení o poznání větší koncovou rychlost, než předešlé modely. Proti loňskému modelu jsme přidali jednu spíru navíc, abychom uklidnili a stabilizovali profil plachty v přeplachtění a díky tomu jsme použili konstrukčně lehčí a dražší materiály a tím se v koncovém efektu tato plachta dostala váhově i se spírou navíc pod váhu loňského modelu.

Břicho plachty je tvarově modelováno tak, aby nejhlubší část byla až v jedné třetině vzdálenosti od stěžně. Tím jsme parametrálně docílili toho, že při vysoké rychlosti tak v profilu nevznikají falešné větrné proudnice, které jsou právě velmi kontraproduktivní pro koncovou rychlost plachty a plachta je tak schopna neustále zrychlovat na samý vrchol limitu jezdce bez pocitu jakéhokoliv omezení.

Plachty 5.0 a 5.7 jsou 5-ti spírové a bez výřezů, aby tak byly super lehké a podaly znatelný výkon již ve slabém větru. Plachty 6.4, 7.2 a 8.0 jsou 6 spírové a mají výřez u ráhna, aby byla na maximum zkrácena délka ráhna. V těchto velikostech je to super lehká plachta, která je blízká freerace - stále fantasticky manévrovatelnou, ale výkonnou s vynikající koncovou rychlostí.

\"\"